Jump to content

Call for Participation/pl

From Wikimania 2010 • Gdańsk, Poland • July 9-11, 2010

* ar/العربية (in progress) * cs/čeština (missing) * be-tarask/беларуская (тарашкевіца) (missing) * de /Deutsch (proofreading)* el/Ελληνικά (missing) * en/English (published)* es/español (published)* eu/euskara (missing) * fa/فارسی (missing) * fi/suomi (missing) * fr/français (published)* ga/Gaeilge (missing) * hu/magyar (missing) * ia/interlingua (missing) * it /italiano (proofreading)* ja /日本語 (proofreading)* ko/한국어 (missing) * lb/Lëtzebuergesch (missing) * ms/Bahasa Melayu (missing) * nl/Nederlands (missing) * oc/occitan (missing) * pl/polski (published)* pt/português (published)* ro/română (missing) * ru/русский (in progress) * scn/sicilianu (missing) * sv/svenska (missing) * ta/தமிழ் (missing) * te/తెలుగు (missing) * tr/Türkçe (missing) * uk/українська (in progress) * za/Vahcuengh (missing) * zh-hans/中文(简体) (missing) * zh-hant/中文(繁體) (missing) * * * * * * * * * * *

destination: Call for Participation

Please keep in sync with {{Translation/Call for Participation/Plain text}}

Dostępna jest wersja tekstowa tego dokumentu aby ułatwić kopiowanie i wysyłanie

Wikimania Logo
Wikimania Logo

Zaproszenie do zgłaszania propozycji wystąpień na Wikimanii

Wikimania jest coroczną światową imprezą poświęconą projektom Wikimedia z całego świata (w tym Wikipedii, Wikibooks, Wikinews, Wikisłownikowi, Wikispecies i Wikimedia Commons). Konferencja to zlot społeczności, dający redaktorom i użytkownikom projektów Wikimedia szansę na spotkanie się, wymianę pomysłów, przekazanie informacji o wynikach badań i projektów oraz współpracę nad przyszłością projektów. Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych i stanowi szansę dla nauczycieli, badaczy, programistów i aktywistów wolnej kultury, którzy są zainteresowani projektami Wikimedia by dowiedzieli się więcej i podzielili przemyśleniami na temat projektów Wikimedia.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2010 w Gdańsku, w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Więcej informacji na ten temat znajduje się na oficjalnej stronie Wikimanii 2010:

http://wikimania2010.wikimedia.org

Wikimania 2010 będzie mieszanką zgłoszonych przemówień, spotkań na powietrzu, nieoficjalnych spotkań zespołów roboczych i krótkich przemówień. Zgłoszenia będą omawiane i wybrane w sposób nieformalny na tej wiki. Nawet jeśli twoje zgłoszenie nie pojawi się w harmonogramie, to i tak będziesz mieć wiele okazji, żeby poruszyć ten temat na miejscu.

Ważne daty

  • Ostateczny termin przesyłania propozycji warsztatów, seminariów, dyskusji panelowych i prezentacji upływa 20 maja
  • Termin informacji o przyjęciu propozycji: 25 maja (warsztaty), 31 maja (dyskusje panelowe, seminaria, prezentacje)
  • Niezależnie od akceptacji danych propozycji i prezentacji, będą one mogły być przedstawione w otwartej części konferencji.

Komitet programowy

Zgłoszenia zostaną rozpatrzone w sposób nieformalny przez poniższych ochotników. Jeśli chcesz zostać recenzentem zgłoszeń, dopisz się poniżej:

  • Recenzenci:
  1. deebak the great
  2. Rhain c
  3. Ahsan.mansoor,
  4. 7tweaker,
  5. Abbasjnr,
  6. Adler,
  7. Airwolf,
  8. Alidha125,
  9. Anthony Lorrain,
  10. Ashok Cherian Koshy,
  11. Az1568,
  12. CarthageOne,
  13. Cbrown1023,
  14. Church of emacs,
  15. Ciphers,
  16. DanicaR,
  17. Igorjok.poltava,
  18. Jdforrester,
  19. Juliana.
  20. JWB,
  21. max5c,
  22. Mido,
  23. Minh Nguyen,
  24. Delphine (notafish).
  25. ns999,
  26. oskashred,
  27. postmodernlies,
  28. Pramukh Arkalgud Ganeshamurthy,
  29. Psychology,
  30. Pundit,
  31. Sarmadhassan,
  32. Sj,
  33. snood1205
  34. TXiKi,
  35. User:Azor1,
  36. Nikhil M.,
  37. in089107,
  38. linovtech.com,
  39. mituser,
  40. vostok_ru,
  41. Snthakur,
  42. User:TheJoeCool89
  43. OptimusPraimus,
  44. Cekli829,
  45. User:rl1234,
  46. Skullum,
  47. Fuzheado,
  48. GlimmerPhoenix,
  49. Drbug
  50. The_best_one
  51. kaushikahmed
  52. Rasik Dave
  53. Uttexas
  54. Shijualex

Ścieżki

W tym roku Wikimania oferuje trzy ścieżki tematyczne dla członków społeczności wiki i zainteresowanych widzów by dzielić się swoimi własnymi doświadczeniami i przemyśleniami oraz by prezentować nowe pomysły:

Ludzie i społeczeństwo

Ścieżka "Ludzie i społeczeństwo" oferuje forum do dyskutowania tematów związanych z ludźmi używającymi/ tworzącymi wiki. Istotne tematy obejmują, ale nie są ograniczone do, następujące kwestie:

  • Społeczność Wiki: rozwiązywanie konfliktów i dynamika społeczności, sława i tożsamość;
  • Zasięg Wiki: jak promować Wiki wśród ogółu ludzi, promocja projektów Wikimedia,
  • Północ spotyka południe, wschód spotyka zachód: Jak ludzie z różnych kręgów kulturowych tworzą encyklopedię zgodnie z ogólnymi regułami? Ten sam temat w ujęciu różnych kultur.
  • Specjalny punkt programu: Wikipedia w Europie środkowo-wschodniej: ten wątek pozwoli przedstawić i przedyskutować ostatni postęp Wiki w społecznościach środkowo- i wschodnioeuropejskich.

Wiedza i współpraca

Ścieżka o wiedzy i współpracy ma na celu promować badania i znaleźć pasjonujące pomysły związane z wiedzą...

  • Zawartość Wiki: nowe drogi do polepszenia jakość zawartości i wiarygodności zawartości; kwestie prawne i prawa autorskie (czy wolna wiedza jest za darmo?); użycie treści z Wiki w edukacji, dziennikarstwie, badaniach;
  • Wiki Semantyczne: użycie technologii sieci semantycznych, linkowanych danych; semantyczne przypisy i metadane (szczególnie podejścia ręczne vs. automatyczne).

Ścieżka infrastruktury

Ścieżka infrastruktury na Wikimanii oferuje forum, gdzie badacze i praktycy mogą się podzielić nowymi podejściami, zastosowaniami i odkryć jak uczynić dostęp do Wiki jeszcze bardziej powszechnym:

  • rozwój MediaWiki: kwestie związane z rozwojem i rozszerzeniami MediaWiki;
  • poza MediaWiki: jakie inne platformy podobne do Wiki istnieją; jakie narzędzia i właściwości potrzebne są by współpracować w zakresie różnych typów wiedzy?
  • Wiki w telefonach komórkowych: Sieć przemieszcza się z pulpitu do telefonów komórkowych, jak używamy wiki na urządzeniach przenośnych?; rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) bazująca na wiki, usługi zależne od lokalizacji
  • Projekt interfejsu tworzony przez użytkownika: użyteczność i doświadczenia użytkowników, adaptacyjne interfejsy i personalizacja, nowatorskie podejście do interfejsu użytkownika.

Wytyczne przesyłania zgłoszeń

Zapraszamy autorów do przesyłania propozycji warsztatów, seminariów, paneli dyskusyjnych i prezentacji. Aby przesłać zgłoszenie zamień poniżej tekst "[Tytuł twojej propozycji]" na tytuł twojej propozycji i kliknij przycisk "Utwórz propozycję". Zostaniesz przeniesiony na prostą stronę z szablonem, który musisz uzupełnić i zapisać stronę.

Przesyłając zgłoszenie zgadzasz się na to, żeby udostępnić tekst swojej prezentacji oraz wszelkie obrazki i nagrania wideo na zasadach licencji Creative Commons Attribution/Share-Alike lub innej kompatybilnej. Zgadzasz się również na nadawanie swojej prezentacji na żywo oraz nagrywanie w celu późniejszego rozpowszechniania na wspomnianej licencji. Jeśli nie chcesz, żeby twój wizerunek był w ten sposób wykorzystywany, to nie przesyłaj swojego zgłoszenia.

Jeśli twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, to poinformujemy cię o tym poprzez pozostawione dane kontaktowe. Nie przejmuj się, jeśli twoje zgłoszenie nie trafi do podstawowego harmonogramu. Na Wikimanii 2010 poza głównym harmonogramem będzie możliwość organizowania krótkich przemówień oraz samodzielnego organizowania się w różnego rodzaju grupy robocze. Będziesz mieć wiele możliwości poruszenia interesujących cię tematów.